Wolsztyn na szlaku WCA

Milo nam poinformować, że po długich staraniach udało nam się doprowadzić do wpisania na listę programu dyplomowego "Zamki w Polsce" a jednocześnie "World Castle Award"  nowego obiektu. Jest nim XII wieczny dwór obronny, który niestety nie zachował się do naszych czasów.  Do tych dyplomów uznawane są wszelkie budowle obronne, z udokumentowaną historią.  Dzięki temu Wolsztyn będzie jeszcze bardziej rozpoznawalny na falach eteru.

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Lubiąż

20 listopada odwiedziliśmy kolejny obiekt pocysterski w ramach projektu "Śladami Cystersów na Ziemiach Polskich". Tym razem nasza stacja pracowała spod zespołu klasztornego w Lubiążu. Ogromna, druga co do wielkości budowla sakralna w Europie, jest ok 3 razy większa od Wawelu. Obecnie nie spełnia żadnych funkcji religijnych, kościół jest ogołocony z wyposażenia. Po krótkim zwiedzaniu rozstawiliśmy nasza radiostację i udało nam się przeprowadzić kilkadziesiąt łączności w paśmie 80M. Po zapadnięciu ciemności spakowaliśmy swoje graty i nawiedziliśmy położoną nieopodal Karczmę Cysterską, gdzie posililiśmy się "półmiskiem opata".

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Owińska

Kolejne niedzielne popołudnie spędziliśmy na cysterskim szlaku. Tym razem odwiedziliśmy z radiostacją zespół klasztorny w Owińskach. Do XIX wieku był to klasztor sióstr Cysterek, a w chwili obecnej kościół jest kościołem parafialnym, natomiast obiekty klasztorne zajmuje Ośrodek Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych oraz zespół szkół. 

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Obra

 

Kolejna nasza wyprawa cysterskim szlakiem odbyła się do podwolsztyńskiej Obry. Naszą radiostację rozstawiliśmy przed pocysterskim klasztorem, w którym obecnie mieści się Wyższe Seminarium Misjonarzy Oblatów. Z racji tego, że Obra to najbliżej Wolsztyna położona cysterska lokalizacja, postanowiliśmy zrobić tu podsumowanie naszego projektu. Były kiełbaski z ogniska, a pyszną zupkę gulaszową ugotowały nam członkinie Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolsztyn. W imprezie udział wzięli: Agnieszka SQ3REA, Kornelia SP3MK, Kasia SQ3K, Janek SP3HD, Wojtek SP3RBQ z rodziną, Krzysztof SP3IPA, Jarek SP3SRS, Marcin SQ3REB i Piotr SQ3JPV. Różnica wieku pomiędzy najstarszym członkiem naszego klubu - Jankiem SP3HD a Zosią - córką Wojtka SP3RBQ to ponad 90 lat :)  Ok. godziny 16.00 trochę zmarznięci ale w dobrych humorach rozjechaliśmy się do domów. W trakcie trwania imprezy przeprowadziliśmy kilkadziesiąt łączności w pasmach 40 i 80M.

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Ląd

Niedzielne popołudnie 23 października spędziliśmy realizując w dalszym ciągu nasz klubowy projekt "Śladami Cystersów na ziemiach polskich". Tym razem zawitaliśmy do miejscowości Ląd, do pocysterskiego opactwa z XII wieku, w którym znajduje się obecnie salezjańskie seminarium. Obiekt ten znajduje się również w obrębie Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego SPFF-066, więc z łączności z nasza stacja mieli pożytek również zdobywcy dyplomów SPFF. Przez około trzy godziny zrobiliśmy ponad 200 łączności w pasmach 40m i 80m. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu już po zmroku.

Projekt ten realizujemy przy pomocy finansowej czterech samorządów: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn.

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Wieleń Zaobrzański

Około godziny 14 przenieśliśmy się z Kaszczoru do Wielenia Zaobrzańskiego, pod kolejny pocysterski kościół wznoszący w miejscu dawnego opactwa. Podjechał tu również z nami Bernard SP3EIS, ma moment zajrzał Janusz SP3UCC z synem i wnukiem oraz z odsieczą (znowu gorąca kawa i herbata) przybyła Agnieszka SQ3REA. Wieleń położony jest również na obszarze Przemęckiego Parku krajobrazowego, wiec wiele radości sprawiliśmy również zbieraczom Flora i Fauna. 
Już pod osłona nocy zebraliśmy się do domów. Z obu lokalizacji przeprowadziliśmy kilkaset łączności ze stacjami z całej Europy. Pogoda była piękna, ale zimno dawało się we znaki.

Czytaj więcej...

Dyplom Miguel de Cervantes

 

W dniach 19 września - 9 października trwała akcja dyplomowa zorganizowana w celu upamiętnienia 400 rocznicy śmierci Miguela de Cervantesa. Akcje tę organizowało URE - hiszpański związek radioamatorów. Przez 20 dni na pasmach aż roiło się od stacji z okolicznościowymi prefiksami AN400.  W akcji przeprowadzono prawie 858 tys. łączności przez prawie 80 tys. krótkofalowców z 247 podmiotów DXCC. Nasza stacja klubowa oraz członkowie klubu również brali udział w tym wydarzeniu. Piotrek SQ3JPV zajął w świecie 23. miejsce, stacja klubowa SP3PWL - 26. miejsce. Dyplomy zdobyli również Agnieszka SQ3REA, Wojtek SP3RBQ, Zygmunt SP3DWH i Mietek SP3BLK.

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Kaszczor

W sobotę 12 listopada około południa Piotrek SQ3JPV i Marcin SQ3REB wyruszyli na następną wyprawę szlakiem cystersów. Tym razem odwiedziliśmy Kaszczor - kościół pocysterski W czasie pracy radiostacji z Kaszczoru odwiedzili nas: Janek SP3RAO, Bernard SP3EIS, Wojtek SP3RBQ oraz Jacek SP6JBF z małżonką. Miła niespodziankę zafundował nam proboszcz miejscowej parafii podsyłając termos z gorąca kawą. Około godziny 14 przenieśliśmy się do Wielenia.

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Cedynia

Również 16 października odwiedziliśmy Cedynię. W XIIIw powstał tam klasztor Cysterek, który w późniejszym czasie pełnił z racji położenia funkcje obronne. Obecnie w rękach prywatnych - znajduje się tu hotel i restauracja. Pracowaliśmy tutaj z samochodu, aktywując zamek ZGN07 oraz SPFF-031 w którym leży Cedynia. W krótkim czasie udało się przeprowadzić kilkadziesiąt łączności w paśmie 80m.

Projekt ten realizujemy przy pomocy finansowej czterech samorządów: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn.

Czytaj więcej...

SP3PWL Śladami Cystersów - Przemęt

Świąteczne popołudnie 11 listopada ponownie spędziliśmy na cysterskim szlaku. Tym razem radiostację rozstawiliśmy w miejscowości Przemęt, przed ogromnym pocysterskim kościołem. Przeprowadziliśmy stamtąd kilkadziesiąt łączności paśmie 80M. W imprezie udział wzięli Agnieszka SQ3REA, Kornelia SP3MK, Janusz SP3UCC z synem, Janek SP3SFY, Jarek SP3SRS i Piotr SQ3JPV.

Czytaj więcej...

SP3PWL śladami Cystersów - Kołbacz

 

W niedzielę 16 października w ramach projektu "Śladami Cystersów na ziemiach polskich" odwiedziliśmy z radiostacją pocysterski obiekt w Kołbaczu. Powstał on jako klasztor, a w XVI wieku zamieniono go na zamek, natomiast w chwili obecnej pełni on rolę kościoła parafialnego. Przeprowadziliśmy ponad 100 łączności w pasmach 40m i 80m. W trakcie naszej aktywności odwiedził nas Krzysztof SP1-007ZSG z pobliskiego Reptowa. Łączność z nasza stacją przeprowadzili: Kornelia SP3MK, Wojtek SP3RBQ i Jarek SP3SRS. Słyszalność potwierdził również Sebastian SP3TLU.

Projekt ten realizujemy przy pomocy finansowej czterech samorządów: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2