SP3PWL śladami Cystersów - Lubiąż

20 listopada odwiedziliśmy kolejny obiekt pocysterski w ramach projektu "Śladami Cystersów na Ziemiach Polskich". Tym razem nasza stacja pracowała spod zespołu klasztornego w Lubiążu. Ogromna, druga co do wielkości budowla sakralna w Europie, jest ok 3 razy większa od Wawelu. Obecnie nie spełnia żadnych funkcji religijnych, kościół jest ogołocony z wyposażenia. Po krótkim zwiedzaniu rozstawiliśmy nasza radiostację i udało nam się przeprowadzić kilkadziesiąt łączności w paśmie 80M. Po zapadnięciu ciemności spakowaliśmy swoje graty i nawiedziliśmy położoną nieopodal Karczmę Cysterską, gdzie posililiśmy się "półmiskiem opata".

Projekt "Śladami Cystersów na ziemiach polskich" jest realizowany przez nasz Klub przy współudziale samorządów województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn.