SP3PWL śladami Cystersów - Obra

 

Kolejna nasza wyprawa cysterskim szlakiem odbyła się do podwolsztyńskiej Obry. Naszą radiostację rozstawiliśmy przed pocysterskim klasztorem, w którym obecnie mieści się Wyższe Seminarium Misjonarzy Oblatów. Z racji tego, że Obra to najbliżej Wolsztyna położona cysterska lokalizacja, postanowiliśmy zrobić tu podsumowanie naszego projektu. Były kiełbaski z ogniska, a pyszną zupkę gulaszową ugotowały nam członkinie Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Wolsztyn. W imprezie udział wzięli: Agnieszka SQ3REA, Kornelia SP3MK, Kasia SQ3K, Janek SP3HD, Wojtek SP3RBQ z rodziną, Krzysztof SP3IPA, Jarek SP3SRS, Marcin SQ3REB i Piotr SQ3JPV. Różnica wieku pomiędzy najstarszym członkiem naszego klubu - Jankiem SP3HD a Zosią - córką Wojtka SP3RBQ to ponad 90 lat :)  Ok. godziny 16.00 trochę zmarznięci ale w dobrych humorach rozjechaliśmy się do domów. W trakcie trwania imprezy przeprowadziliśmy kilkadziesiąt łączności w pasmach 40 i 80M.

Projekt "Śladami Cystersów na ziemiach polskich" jest realizowany przez nasz Klub przy współudziale samorządów województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn.