SP3PWL śladami Cystersów - Wieleń Zaobrzański

Około godziny 14 przenieśliśmy się z Kaszczoru do Wielenia Zaobrzańskiego, pod kolejny pocysterski kościół wznoszący w miejscu dawnego opactwa. Podjechał tu również z nami Bernard SP3EIS, ma moment zajrzał Janusz SP3UCC z synem i wnukiem oraz z odsieczą (znowu gorąca kawa i herbata) przybyła Agnieszka SQ3REA. Wieleń położony jest również na obszarze Przemęckiego Parku krajobrazowego, wiec wiele radości sprawiliśmy również zbieraczom Flora i Fauna. 
Już pod osłona nocy zebraliśmy się do domów. Z obu lokalizacji przeprowadziliśmy kilkaset łączności ze stacjami z całej Europy. Pogoda była piękna, ale zimno dawało się we znaki.

Projekt "Śladami Cystersów na ziemiach polskich" jest realizowany przez nasz Klub przy współudziale samorządów województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn