Wolsztyn na szlaku WCA

Milo nam poinformować, że po długich staraniach udało nam się doprowadzić do wpisania na listę programu dyplomowego "Zamki w Polsce" a jednocześnie "World Castle Award"  nowego obiektu. Jest nim XII wieczny dwór obronny, który niestety nie zachował się do naszych czasów.  Do tych dyplomów uznawane są wszelkie budowle obronne, z udokumentowaną historią.  Dzięki temu Wolsztyn będzie jeszcze bardziej rozpoznawalny na falach eteru.

Nasz wolsztyński "zamek" zostanie dopisany do listy od 1 stycznia nowego roku prawdopodobnie jako WWT03 jako trzeci w naszym powiecie po Kopanicy i Kębłowie. Mamy nadzieje, że nasze stacje będą czesto aktywne z wolsztyńskiego Parku, gdzie w dawnych czasch posadowiony był dwór obronny. Na mapie z 1810 roku znajduje się on po lewej stronie z dwóch stron otoczony fosą.