SP3PWL śladami Cystersów - Jędrzejów

5 sierpnia rozpoczęliśmy główną część realizacji projektu "Śladami Cystersów na ziemiach polskich" polegającego na odwiedzaniu miejsc związanych z Cystersami i przeprowadzaniu z nich łączności radiowych. Akcję rozpoczęliśmy w Archiopactwie Cystersów w Jędrzejowie. Spotkaliśmy się tutaj z bardzo miłym przyjęciem, ojciec proboszcz pozwolił nam na rozstawienie radiostacji na terenie opactwa. Dwie godziny spędziliśmy w bajkowej prawie scenerii pięknie podświetlonego klasztoru. Przeprowadziliśmy w tym czasie kilkadziesiąt łączności z większością okręgów SP, w tym bardzo miłą łączność z o. Hieronimem SP9HLP z klasztoru Paulinów w Mochowie. Łączności te potwierdzimy specjalną kartą QSL.
Projekt ten realizujemy przy pomocy finansowej czterech samorządów: Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Wolsztyńskiego, Gminy Przemęt i Gminy Wolsztyn.