Zawody IARU VHF 2021 za nami

Kolejne zawody IARU VHF za nami. Ostatni weekend spędziliśmy w miejscowości Stansławów k/Legnicy startując w corocznych zawodach IARU VHF. Naszą lokalizacją była stara poniemiecka radiostacja Rudiger 2 położona na wysokości około 430 metrów ponad poziomem morza. Zbudowaliśmy system czterech jedenastoelementowych anten. W startując w kategorii Multi Operator Low Power używaliśmy klubowego ICOMA IC 9100 z mocą 100W. W ciągu 24 godzin trwania zawodów udało nam się przeprowadzić 241 łączności, i jest to nasz dotychczasowy rekord 🙂 Najdalszą łącznością była włoska stacja IQ5NN - 874 kilometry. W imprezie udział wzięli Darek SQ3GJS, Paweł SP3RP, Wojtek SP3OLO, Piotrek SQ3JPV i nasz najmłodszy klubowy nadawca 10 letni Michał SP3TNT, który również przeprowadził kilka łączności w zawodach.