Zawody IARU VHF 2020

 
 
Pierwszy  weekend września poświęciliśmy na zawody IARU HF. Już od piątku składaliśmy anteny (patrz poprzedni post), W sobotę uruchomiliśmy zestaw czterech 11 elementowych LFH wg G0KSC. W ciągu 24 godzin trwania zawodów przeprowadziliśmy 92 łączności startując w kategorii MO LP. Najdalszą była E7DX - prawie 900 km. Z ciekawszych trafił się HB9, S50, 9A i HA. Sportowo może nie wyszło najlepiej, ale za to dopracowaliśmy temat budowy systemu antenowego. Bardzo fajnie wyszło tez integracyjnie - odwiedziło nas wielu krótkofalowców i sympatyków naszego hobby. W piątek pysznym leczo poczęstował nas Michał SQ3EVW, w sobotę zupkę gulaszową na ognisku uwarzył Darek SQ3GJS a w niedzielę rurki cannelloni przywiozła Agnieszka SQ3REA. Nasi klubowi harcerze spod znaku SP3ZHP i Paweł SP3RP z Nikodemem SP3AA rozstawili dwie stacje KF w pobliskich chaszczach i wzięli udział w zawodach Zielonogórskich. Pogoda potraktowała nas w miarę ulgowo padało tylko w sobotę do południa. Czas minął nam szybko i wesoło wcale nie chciało się wracać do domu. Ale na pewno spotkamy się tam za rok.
W imprezie w mniejszym lub większym stopniu udział wzięli: Piotrek SQ3JPV, Darek SQ3GJS, Michał SQ3EVW, Bartek SP3EMA, Paweł SP3RP, Wojtek SP3OLO, Marcin SQ3M, Marcin SQ3MSM, Patryk SP3PW, Agnieszka SQ3REA, Kornelia SP3MK, Jarek SP3SRS, Sławek SP3TYF, Marek SQ3JML, Magda, Nikodem SP3AA, Agnieszka, Wojtek, Michał, Jagoda, Jasiu i Stasiu... uff chyba wszyscy 🙂 .... no i jeszcze Apis