III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców za nami

W sobotę 27 czerwca odbyło się coroczne, trzecie już Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców. Mimo niezbyt dobrego czasu na takie imprezy gościnnyCamping Karpicko odwiedziło ponad 50 osób. Na imprezie dobrze bawili się członkowie naszego klubu, ale również goście z Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp, Nowego Tomyśla, Nowej Soli, Pniew oraz Roland DH2UAI z Eisenhuttenstadt wraz z małżonką . W trakcie trwania spotkania przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o Wolsztynie (zwycięzcą został Roland) oraz sprawdziliśmy "zasięg Motoroli". Młodzież i panie rzucały radiotelefonem, panowie zaś sprawdzali jak daleko poleci lampa GU43.

Ciekawe rozmowy trwały do późna, a najbardziej wytrwali rozjeżdżali się w niedzielę. W zawadach Króla Hiszpanii do późnej nocy startowali Michał i Nikodem (było to jego pierwsze spotkanie z mikrofonem). Tak to chłopców wciągnęło, że już od rana "walczyli) w zawodach "Dni Morza". swoje pierwsze łączności w zawodach przeprowadziła również Magda XYL Michła SQ3EVW, która dzisiaj zdaje egzamin w UKE w Poznaiu - POWODZENIA. Nowy członkiem naszego klubu został Roland DH2UAI. 
Organizatorzy zadbali również o podniebienia uczestników serwując pyszną zupę gulaszową (dzięki Lubuski Oddział Terenowy PZK), żurek (TNX MichałSQ3EVW) chleb ze smalcem i ogóreczki (Agnieszka SQ3REA). Zaplecze hotelowe stanowiły dwa duże namioty, za które dziękujemy Hufiec ZHP Wolsztyn
Spotkanie zorganizował Wolsztyński Klub Krótkofalowców w ramach projektu "Kolej na Krótkofalowców" realizowanego przy współudziale środków Gminy Wolsztyn.