Zawody IARU VHF 2021 za nami

Kolejne zawody IARU VHF za nami. Ostatni weekend spędziliśmy w miejscowości Stansławów k/Legnicy startując w corocznych zawodach IARU VHF. Naszą lokalizacją była stara poniemiecka radiostacja Rudiger 2 położona na wysokości około 430 metrów ponad poziomem morza. Zbudowaliśmy system czterech jedenastoelementowych anten. W startując w kategorii Multi Operator Low Power używaliśmy klubowego ICOMA IC 9100 z mocą 100W. W ciągu 24 godzin trwania zawodów udało nam się przeprowadzić 241 łączności, i jest to nasz dotychczasowy rekord 🙂 Najdalszą łącznością była włoska stacja IQ5NN - 874 kilometry. W imprezie udział wzięli Darek SQ3GJS, Paweł SP3RP, Wojtek SP3OLO, Piotrek SQ3JPV i nasz najmłodszy klubowy nadawca 10 letni Michał SP3TNT, który również przeprowadził kilka łączności w zawodach.
Czytaj więcej...

XXV Spotkanie Krótkofalowców w Łagowie Lubuskim

W weekend odbyło się XXV Spotkanie Krótkofalowców Miłośników Radia i Eteru w Łagowie Lubuskim. Mimo przełożenia terminu imprezy jak co roku skorzystaliśmy z zaproszenia Ryszarda SP3HBF. Część naszej klubowej ekipy wyjechała już w sobotę, reszta dotarła w niedzielę. Było wiele okazji do rozmów i ciekawych opowieści a jajecznica tym razem z 360 jaj smakowała oczywiście wybornie. Jak co roku od 12 lat pomogła ją przygotować Kasia SQ3K. Nasza klubowa "rodzina" to ponad 20 osób co stanowiło sporą część uczestników imprezy.

Czytaj więcej...

Dyplom "Parowozownia Wolsztyn"

Zapraszamy wszystkich do kolejnej akcji dyplomowej związanej z wolsztyńską Parowozownią. Z powodu pandemii tegoroczna Parada Parowozów również może się nie odbyć, więc postanowiliśmy w tym roku wydać dyplom Parowozownia Wolsztyn. Zapraszamy do wspólnej zabawy w dniach 25 kwietnia - 5 maja.
Akcja dyplomowa w ramach projektu "Parowozownia Wolsztyn - ocalić od zapomnienia" współfinansowanego ze środków Gminy Wolsztyn i Powiatu Wolsztyńskiego.
 

III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców za nami

W sobotę 27 czerwca odbyło się coroczne, trzecie już Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców. Mimo niezbyt dobrego czasu na takie imprezy gościnnyCamping Karpicko odwiedziło ponad 50 osób. Na imprezie dobrze bawili się członkowie naszego klubu, ale również goście z Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa Wlkp, Nowego Tomyśla, Nowej Soli, Pniew oraz Roland DH2UAI z Eisenhuttenstadt wraz z małżonką . W trakcie trwania spotkania przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o Wolsztynie (zwycięzcą został Roland) oraz sprawdziliśmy "zasięg Motoroli". Młodzież i panie rzucały radiotelefonem, panowie zaś sprawdzali jak daleko poleci lampa GU43.

Czytaj więcej...

Zawody Łódzkie UKF - Rosocha

W niedzielne popołudnie 22 listopada wpadliśmy na spontaniczny pomysł udziału w UKF-owej części zawodów Ham Spirit organizowanych przez łódzki OT PZK. Ktoś rzucił pomysł że może może Rosocha... chwila konsternacji i .... pojechali. Zabraliśmy 11 el. LFH, TS 2000, mały agregat prądotwórczy, jakieś oświetlenie i w drogę. Na miejscu byliśmy ok. 18 więc jeszcze sporo czasu było żeby się poskładać. W czasie trwania zawodów przeprowadziliśmy 24 łączności CW, SSB i FM. potem szybki demontaż i około pierwszej w nocy w domach. W wyprawie udział wzięli Michał SQ3EVW, Marcin SQ3MSM, Piotrek SQ3JPV, Darek SQ3GJS i Niko. Widoki z Rosochy nocą długo pozostaną w naszej pamięci. Może następnym razem jakieś poważniejsze zawody z tej lokalizacji... 🙂

Czytaj więcej...

III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców

 

Miło nam zaprosić wszystkich sympatyków radia na III Wolsztyńskie Spotkanie Krótkofalowców. Tegoroczna impreza odbędzie się w sobotę 27 czerwca na terenie Campingu "Ustronie" w Karpicku k/Wolsztyna.
Oficjalne rozpoczęcie o godz. 13.00

Czytaj więcej...

Zawody IARU VHF 2020

 
 
Pierwszy  weekend września poświęciliśmy na zawody IARU HF. Już od piątku składaliśmy anteny (patrz poprzedni post), W sobotę uruchomiliśmy zestaw czterech 11 elementowych LFH wg G0KSC. W ciągu 24 godzin trwania zawodów przeprowadziliśmy 92 łączności startując w kategorii MO LP. Najdalszą była E7DX - prawie 900 km. Z ciekawszych trafił się HB9, S50, 9A i HA. Sportowo może nie wyszło najlepiej, ale za to dopracowaliśmy temat budowy systemu antenowego. Bardzo fajnie wyszło tez integracyjnie - odwiedziło nas wielu krótkofalowców i sympatyków naszego hobby. W piątek pysznym leczo poczęstował nas Michał SQ3EVW, w sobotę zupkę gulaszową na ognisku uwarzył Darek SQ3GJS a w niedzielę rurki cannelloni przywiozła Agnieszka SQ3REA. Nasi klubowi harcerze spod znaku SP3ZHP i Paweł SP3RP z Nikodemem SP3AA rozstawili dwie stacje KF w pobliskich chaszczach i wzięli udział w zawodach Zielonogórskich. Pogoda potraktowała nas w miarę ulgowo padało tylko w sobotę do południa. Czas minął nam szybko i wesoło wcale nie chciało się wracać do domu. Ale na pewno spotkamy się tam za rok.
Czytaj więcej...