Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe:

 - w czwartki od godz 17.00 - SP3ZHP             Wolsztyn, ul. Drzymały 2          w piątki od godz 17.00 - SP3PWL   

Częstotliwość klubowa 145.225 FM                   <---->           Przemiennik SR3WT 439.325  CTSS 110.9


 

Już po raz 11 wydaliśmy parowozowy dyplom

Zakończyliśmy akcję dyplomową Parowozownia Wolsztyn 2024. Już po raz jedenasty zaprosiliśmy krótkofalowców do wspólnej zabawy. W tym roku przeprowadziliśmy około 4000 łączności, otrzymaliśmy prawie 200 zgłoszeń od osób, które spełniły warunki określone w regulaminie. Oprócz stacji polskich o dyplom aplikowały również stacje z Niemiec (10), Słowacji (5), Czech (4), Litwy (2) oraz Czarnogóry, Brazylii, Izraela, Rumunii, Szwecji i Ukrainy po 1. Wszystkie dyplomy zostały już rozesłane.
Zdobywcą miana najaktywniejszej stacji został Jerzy SP1LOO ze Szczecina - przeprowadził łączności z 16 stacjami organizatora na 20 aktywnych. Drugie miejsce zajęli ex equo Adam SP3AKM z Piłki i Zbigniew SP6BBE z Dubiecka. Obaj przeprowadzili łączności z 15 stacjami. Trzecie miejsce - 14 stacji organizatora - zajął Kamil SQ8LE.
Tegoroczna akcja dyplomowa współfinansowana była ze środków Gminy Wolsztyn.