Aktywność HF80MD już za nami

15 maja zakończyliśmy aktywność pod okolicznościowym znakiem HF80MD upamiętniającym 80. rocznice śmierci Michała Drzymały. W czasie 18 dni udało się przeprowadzić ponad tysiąc łączności z krótkofalowcami na całym świecie. Najwięcej było oczywiście ze stacjami z Polski (319), Japonii (129), USA (90). Najdalsze połączenia to Sydney w Australii 15894 km, Argentyna, Peru, Chile. Prawie 4000 krótkofalowców z całego świata odwiedziło w tym czasie stronę www.qrz.com/db/hf80md poświęconą tej akcji i zapoznało się z historią Michała Drzymały. Nawiązano również łączność z krótkofalowcem z Miasteczka Krajeńskiego, gdzie pochowano Michała Drzymałę. Wszystkie łączności potwierdzone zostaną piękną okolicznościową kartą QSL, na której również zawarto historię Drzymały w trzech językach. Dotarła już pocztą pierwsza karta dla stacji HF80MD od amerykańskiego krótkofalowca Ricka NE8D.
Akcję zrealizowano w ramach obchodów Roku Michała Drzymały przy współudziale Gminy Rakoniewice.