Obóz Harcerski Lgiń 2017

20170721 200949
Od 19 do 23 lipca nasza klubowa stacja pracowała z obozu harcerskiego Gminnego Związku Drużyn w Wolsztynie. Obóz położony był na terenie Stanicy Hufca Wschowa nieopodal miejscowości Lgiń. W trakcie obozu staraliśmy się zainteresować harcerzy naszą pasją, co chyba mam się udało. Kilkoro z nich zdobyło sprawności radiowe a spora grupa dowiedziała się co to właściwie jest to krótkofalarstwo i miała okazję przeprowadzić swoje pierwsze łączności na falach krótkich i ultrakrótkich. Mieliśmy również okazję w boju przetestować sprzęt do łowów na lisa oparty o "odłowione" przez nas sondy meteorologiczne.
W trakcie pobytu na obozie przeprowadziliśmy ponad 300 łączności z 22 krajami i 3 kontynentami. Ok 50 z nich przeprowadzili młodzi operatorzy. Od środy stację SP3PWL/3 obsługiwał Piotrek SQ3JPV, w piątek dotarła również Agnieszka SQ3REA. Odwiedzili nas również Krzysztof SQ3DVQ, Tadeusz SP3VPA, Bernard SP3EIS oraz Jacek SP6JBF z małżonką.