Zawody Grunwaldzkie

 20170714 183358

W piątek 14 lipca spotkaliśmy się w wolsztyńskim Parku. Głównym celem rozbicia naszej radiostacji, był udział harcerzy z 9DH "Słoneczni" w Zawodach Grunwaldzkich. Po rozstawieniu sprzętu wytłumaczyliśmy druhom, na czym zawody polegają i w jaki sposób przeprowadzać łączności. Potem przez chwilę próbowaliśmy na "sucho". Przed samymi zawodami wzmocniliśmy się pizzą i młodzież z werwą ruszyła do boju. Swoje pierwsze w życiu łączności przeprowadzili druhowie Oskar i Tobiasz, druhna Kasia spod znaku SQ3K jest już zaprawioną w contestowych zmaganiach operatorką. W czasie 2 godzin zawodów przeprowadzili oni 68 łączności. Jest to chyba bardzo dobry wyniki, jak na trochę niedoświadczoną ekipę :). Mamy nadzieje, że chłopaków chociaż trochę to krótkofalarstwo zainteresuje.

Przed i po zawodach przeprowadziliśmy jeszcze kilkadziesiąt łączności aktywując wolsztyński zamek. 
Młodych "zawodników" doglądali Agnieszka SQ3REA i Piotrek SQ3JPV, w trakcie odwiedzili nas Tomek SP3QDM i Krzysztof SP3IPA z córką i wnuczkami.