Zamki Wąsowo i Opalenica

20170709 182350

W niedzielę 9 lipca ponownie wyruszyliśmy na zamkowy szlak. Tym razem odwiedziliśmy Wąsowo WNV03 i Opalenicę WNV01. W Wąsowie rozbiliśmy się na trawniku przed pałacem, gdzie w tym czasie odbywały się huczne poprawiny - na parkingu i trawnikach stało ze 100 samochodów. W miłej tanecznej atmosferze przeprowadziliśmy kilkadziesiąt łączności i udaliśmy się w do następnej lokalizacji. Było nią miejsce po zamku w Opalenicy. Tam niestety nasza działalność rozpoczęła się niezbyt szczęśliwie od wizyty właściciela działki wraz z wielkim psem, któremu nie spodobała się nasza działalność.

Mimo, że miejsce ewidentnie wyglądało na publiczne okazało się, że pan tylko użyczył gminie swojego terenu. Po krótkiej rozmowie pan burmistrz Opalenicy, który przypadkiem się pojawił w okolicy poprosił nas o zmianę lokalizacji. W tym momencie zmiękło serce panu "właścicielowi" i pozwolił na na dokończenie pracy. Podobno wydawało mu się, że rozpoczynamy tam imprezę, grilla i będziemy nocować :) . Szybciutko zrobiliśmy ok 40 łączności i oddaliliśmy się na z góry upatrzone, bezpieczne pozycje :)

Wyjazd w ramach projektu ZAMKI POLSKIE, który realizujemy z Gminą Wolsztyn i Powiatem Wolsztyńskim.