Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe:

 - w czwartki od godz 17.00 - SP3ZHP             Wolsztyn, ul. Drzymały 2          w piątki od godz 17.00 - SP3PWL   

Częstotliwość klubowa 145.225 FM                   <---->           Przemiennik SR3WT 439.325  CTSS 110.9


 

HF100WW - 100 rocznica Wyzwolenia Wolsztyna

W okresie od 27 grudnia do 15 stycznia pracowaliśmy pod okolicznościowym znakiem HF100WW. Znak ten upamiętniał setną rocznicę Wyzwolenia Wolsztyna. W tym czasie przeprowadziliśmy ponad 7200 łączności ze stacjami ze 100 podmiotów DXCC na wszystkich kontynentach. Najdalsza łączność to RI1ANL - rosyjska stacja badawcza na Antarktydzie. W logu znalazło sie ponad 3700 unikalnych znaków, przy radiostacjach spędziliśmy ponad 100 godzin.

W tym samy czasie trwała również akcja dyplomowa "Hołd Powstańcom Wielkopolskim" gdzie byliśmy jedną z 10 stacji okolicznościowych przyznających punkty do dyplomów upamiętniających różne wydarzenia podczas Powstania Wielkopolskiego. Udało nam się zdobyć je wszystkie oraz dyplom specjalny.

27 grudnia w corocznych zawodach "Hołd Powstańcom Wielkopolskim 1918/19" zajęliśmy 1. miejsce w kategorii stacji klubowych pracujących z terenów objętych Powstaniem. Łączności potwierdzimy specjalną okolicznościową kartą QSL, na której widnieje powstańczy mural wykonany na budynku SP nr 2 w Wolsztynie. Trud pracy pod okolicznościowym znakiem podjęli Piotrek SQ3JPV, Tomek SP3QDM i Sławek SP3TYF.