Baner Informacyjny


Zapraszamy na spotkania klubowe:

 

 - w czwartki od godz 17.00

- w piątki od godz 17.00

Wolsztyn, ul. Drzymały 2

Częstotliwość klubowa 145.225 FM


 

SP DX Contest 2018 za nami

Jak już wiecie aktywność naszej stacji w SPDX Contest jako taka była. Wynik nie jest porażający, ale jak na pierwszy tego typu start, system antenowy... a raczej jego brak nie było chyba najgorzej. Były to pierwsze zawody w życiu Marcina, więc musiał się też trochę wyszaleć. Zrobiliśmy ponad 400 łączności z 46 podmiotami DXCC. Dokładny rozkład w tabelkach. Ciekawe są też czyste wyniki https://spdxcontest-2018.pzk.org.pl/2018/viewlog.php?call=SP3PWL .

Za to impreza fajnie wyszła strony integracyjnej. Całe zawody walczyli Marcin SP3-08-136 i Piotr SQ3JPV, Krzysztof SQ3DVQ od 17.00 do rana. Dwa razy odwiedziła nas Agnieszka SQ3REA i Wojtek SP3RBQ. Pojawili się na chwilę: Kasia SQ3K, Józek SQ3SW i Artur SP3-32-191. Na dłuższą kawę zajrzał Richard SO5GB. Około godz 21 dotarła ekipa Lwówka: Norbert SQ3FUQ, Michał SP3EVW i Marcin SQ3MSM. W miłej atmosferze dyskusji nie tylko o radiach zeszło prawie do 1 w nocy :) W tym czasie zmajstrowaliśmy grilla, coby nikt głodny nie chodził. W tym samym czasie z odcinka linki telefonicznej, który walał się pod oknem wykombinowaliśmy LW, który dopasowany skrzynką ręczną i pod osłoną nocy rozciągnięty po parku pozwolił na zrobienie prawie 20 QSO na 160M. Skoro świt zdemontowany coby nikomu przeszkadzać nie zaczął:).
Stan osobowy naszego klubu powiększył się również o jedną osobę :) Zbratać się z nami postanowił Norbert SQ3FUQ.